VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

Liturgia godzin – psalmy z IV tygodnia

1. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.
  2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne od godz. 16.00, które zakończy się nieszporami eucharystycznymi o godz. 17.15. W poniedziałek zapraszamy Róże Żywego Różańca Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. We wtorek na godz. 16.45 zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, DSM, LSO, młodzież z grupy apostolskiej i przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Najbliższa środa będzie przeżywana jako Środa Popielcowa, która rozpocznie w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze święte będą w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  4. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W piątki odprawiana będzie droga krzyżowa o godz. 17.00, zaś gorzkie żale niedzielę o godz. 16.30. Zwróćmy uwagę na to, że gorzkie żale będą o pół godziny później, w odróżnieniu od poprzednich lat. Za udział w gorzkich żalach i drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. We czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z VI i VII klasy szkoły podstawowej na Mszę świętą na godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź dla kandydatów. Po Mszy św. będą krótkie spotkania
    w małych grupach.
  6. Za tydzień w niedzielę Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
    z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie przeprowadzi przed kościołem zbiórkę pieniężną do puszek. Celem zbiórki jest zdobycie środków na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenie innowacyjnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.
  7. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, w tym także naszemu kościelnemu panu Kazimierzowi, któremu dziękujemy za posługę
    w zakrystii.
  8. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Irena Mizera. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…