II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

Liturgia godzin – psalmy z II tygodnia

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA 2019

Życie ludzkie jest wielkim darem, który ma swe źródło w miłości samego Boga. Dar ten został powierzony ludzkiej trosce, aby w sposób odpowiedzialny pozwolić mu zaistnieć, rozwijać się i wzrastać. Szczególną okazją do podkreślenia wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest Dzień Świętości Życia, który tradycyjnie przeżywamy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zachęcam Wam do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się urodzić. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu 25 marca. Uroczysta Msza św., która rozpocznie się o godz. 17.00, będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale na godz. 16.30.
  2. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w tym dniu.
  3. We środę radca prawny będzie w kancelarii od godz. 17.00. O godz. 17.30 rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

W piątek zachęcamy do udziału w comiesięcznym „Spotkaniu z Biblią”, które będzie w naszym kościele o godz. 19.00. Na ławkach pod chórem i w miejscu, gdzie znajdują się czasopisma religijne możemy zabrać nowe terminy tych spotkań.

1. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne. W zakrystii i przed kościołem możemy także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki, za które umowna ofiara w wysokości 5 zł. Przeznaczona będzie na cele charytatywne, jakie prowadzi Caritas.
  2. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Halina Kapustka. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…