Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

Liturgia godzin – psalmy z III tygodnia

 1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale na godz. 16.30.
 2. Od poniedziałku do środy młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych będzie przeżywać swoje rekolekcje w naszym kościele.
 3. We wtorek 2 kwietnia nasza parafia będzie obchodzić 40 rocznicę powstania
  i 30 rocznicę poświęcenia kościoła. W tym dniu zapraszamy na uroczystą Mszę św. na godz. 18.00 naszych parafian i sympatyków, służbę liturgiczną, DSM, stowarzyszenia
  i grupy modlitewne, w tym Róże Żywego Różańca, dla których w tym dniu po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla rodziców ministrantów, lektorów i DSM.
 4. We środę radca prawny będzie w kancelarii od godz. 17.00. O godz. 17.30 rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 będzie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w dolnym kościele.
 5. W I piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, od 16.00 spowiedź o 17.00 droga krzyżowa. W tym dniu rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne. Msza św. z nauką ogólną będzie w piątek i w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 i w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych. Ponadto
  w piątek na godz. 19.15 na naukę stanową zapraszamy rodziców, a w sobotę również na 19.15 na Apel Maryjny połączony z rozważaniem. Program rekolekcji jest zamieszczony na zewnątrz kościoła. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Robert Głuchowski, wykładowca Pisma świętego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Sekcja w Tarnowie. Zapraszamy na rekolekcje naszych parafian i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszym kościele.
 6. W naszej parafii powstał chór. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tę posługę śpiewu. Próby odbywają się w domu katechetycznym. Dla osób niepracujących: we czwartki w godzinach od 12.00-14.00; zaś dla osób pracujących we wtorki od 17.00-19.00.
 7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegóły są w gablocie.
 8. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne „ITER” zaprasza na Misterium Męki Pańskiej do Kałowa – Godowa oraz na Drogę Krzyżową w dniach 13-14 kwietnia. W programie będzie także Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej i udział w procesji Niedzieli Palmowej na terenie Sanktuarium w Kałkowie. Zapisy w Biurze ITER przy ul. Urszulańskiej 9. Szczegółowe informacje są w gablocie.
 9. Przed kościołem można nabyć kartki wielkanocne wykonane ręcznie przez prowadzących świetlicę LUMEN i dzieci. Są także baranki wielkanocne i paschaliki, które rozprowadza Caritas.
 10. W dolnym kościele w kaplicy Matki Bożej Łaskawej prezentowana jest wystawa  „Jezus na krzyżu jest naszym kompasem”. Głównym przesłaniem wystawy są słowa papieża Franciszka na Wielki Post, wzbogacone o grafiki wykonane przez członków Twórczego Klubu Seniora. Wystawa ta będzie czynna  w naszym kościele do 7 kwietnia. Będzie prezentowana również w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie, w galerii Domu Mansjonariuszy, jako wydarzenie towarzyszące podczas Festiwalu Paschalnego – Musica Poetica, w dniach 10 – 13 kwietnia w godzinach wieczornych. Zachęcamy do obejrzenia.Zachęcamy do obejrzenia.
 11. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Krystyna Gągola. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…

 

Zaproszenie do udziału w XXXIV Światowym Dniu Młodzieży,

Tarnów, Niedziela Palmowa, 14 kwietnia 2019 r.

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż serdecznie zaprasza młodzież naszej diecezji do Tarnowa na wspólne spotkanie w Niedzielę Palmową. Odbędzie się ono w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży, pod hasłem: „Niech mi się stanie według Twego słowa”. Diecezjalne spotkanie młodzieży rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. Natomiast o godz. 13.00 rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami miasta Tarnowa. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania młodzieży będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie. Gorąco zachęcamy młodzież do udziału w tym diecezjalnym wydarzeniu.

                                                                       † Stanisław Salaterski

                                                                    WIKARIUSZ  GENERALNY

—————————————-

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie

poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

          Jest wiele dzieci, które nie mogą wychowywać się w swojej biologicznej rodzinie i potrzebują naszej pomocy. Dlatego Powiatowe Centrum poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Jeżeli chcesz zapewnić dziecku potrzebującemu pomocy poczucie bezpieczeństwa, dać ciepło rodzinne, obdarzyć miłością oraz pokazać właściwe wzorce relacji między członkami rodziny prosimy o zgłoszenie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie ul. Szujskiego 66. Szczegółowych informacji udzielają specjaliści w Powiatowym Centrum od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-15.30 pok. 9.

            Zapraszamy wszystkie osoby, które mają otwarte serce na drugiego człowieka.

Anna Górska

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie