V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

Liturgia godzin – psalmy z I tygodnia

1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale na godz. 16.30.
  2. We środę możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata w kancelarii od godz. 17.00. O godz. 17.30 rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas na plebanii. Do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym wejściu do kościoła możemy złożyć datek na bony żywnościowe dla potrzebujących na święta jako jałmużnę wielkopostną.
  3. W piątek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.00 droga krzyżowa. Zapraszamy.
  4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Konkurs będzie w następujących kategoriach: NAJWIĘKSZA PALMA, NAJLICZNIEJSZA RODZINA Z PALMAMI, NAJBARDZIEJ ORGYNALNA FORMA PALMY, PALMA NAJSTARSZEGO AUTORA, PALMA NAJMŁODSZEGO AUTORA. Ponadto przewidziane są wyróżnienia. Po południu od 14.00-18.00 będzie wielkopostna spowiedź parafialna.
  5. Przed kościołem można nabyć kartki wielkanocne wykonane ręcznie przez prowadzących świetlicę LUMEN i dzieci. Za tydzień będzie możliwość nabycia stroików wielkanocnych.
  6. W dolnym kościele w kaplicy Matki Bożej Łaskawej prezentowana jest wystawa „Jezus na krzyżu jest naszym kompasem” przygotowana przez członków Twórczego Klubu Seniora. Zachęcamy do obejrzenia.
  7. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Teresa Sidor i Jan Iwaniec. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO

NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Drodzy Diecezjanie,

Szybkimi krokami zbliżamy się w wielkopostnej pielgrzymce wiary Kościoła do najważniejszych wydarzeń zbawczych, które swoją kulminację osiągną w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Te duchowe przeżycia uwrażliwiają jeszcze bardziej nasze oczy, by dostrzegały konkretne potrzeby wielu naszych sióstr i braci złączonych w bólu, ubóstwie i samotności z naszym cierpiącym Zbawicielem. Przez cały okres Wielkiego Postu podejmowaliśmy w diecezji wiele inicjatyw charytatywnych, które – jak ufam – znajdą swe dopełnienie w bliskim już okresie przedświątecznym. Już teraz pragnę wszystkim Wam, a szczególnie wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas, podziękować serdecznie za wszelki włożony trud. Dziękuję także tym wszystkim, którzy jak co roku postanowili przekazać 1% swojego podatku na cele Caritas diecezjalnej. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić, mogą to uczynić do końca kwietnia.

Na początku Wielkiego Postu prawie sto rodzin z terenu naszej diecezji zostało doświadczonych przez gwałtowne wichury, które zniszczyły dachy ich domów oraz wielu zabudowań gospodarczych. Dzięki bardzo szybkiej pomocy, także ze strony Caritas Diecezji Tarnowskiej, ufam, iż będą mogli przeżyć zbliżające się Święta w wyremontowanych domach. Dziękując za okazaną im pomoc, proszę także o dalsze wsparcie dla naszej Caritas diecezjalnej w formie tradycyjnej już zbiórki ofiar pieniężnych do puszek w Niedzielę Miłosierdzia.

II Niedziela Wielkanocna, przeżywana w Kościele jako patronalne święto Caritas, rozpocznie obchód Tygodnia Miłosierdzia. Już teraz proszę Was, drodzy Diecezjanie, o dalsze ofiarne zaangażowanie we wszelkie dzieła charytatywne zarówno w parafii, jak i na szczeblu diecezjalnym. Wszystkich wolontariuszy oraz pracowników Caritas zapraszam do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach tego święta w sobotę 4 maja w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach.

Na dalsze wielkopostne pielgrzymowanie ścieżkami modlitwy, postu i jałmużny, czyli konkretnych czynów miłosierdzia, z serca Wam błogosławię.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI