Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 r.

Liturgia godzin – psalmy z II tygodnia 

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali na godz. 16.30. Po południu będzie spowiedź od godz. 1400-18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.
 2. Przed kościołem Stowarzyszenie „Ad maximam” rozprowadza stroiki wielkanocne. Uzyskane datki będą przeznaczone na prowadzoną placówkę LUMEN dla dzieci.
 3. We wtorek od godz. 14.00-16.00 w kancelarii parafialnej będą do odebrania bony dla potrzebujących na święta.
 4. Prosimy zgłaszać chorych, do których księża udadzą się przed świętami w umówionym czasie.
 5. W imieniu Księdza Biskupa Andrzeja Jeża zachęcamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta we środę. Rozpoczęcie na Rynku o godz. 20.00.
 6. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 8.00 Liturgia Godzin („Ciemna jutrznia”). Po południu o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.00 droga krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej.
 8. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Od godz. 9.00 do 14.00 będzie święcenie pokarmów. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie, a także przy głównym wejściu do kościoła. Triduum to najświętsze dni w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii w porze wieczornej, do adoracji i wspólnej modlitwy liturgią godzin.
 9. Do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym wejściu do kościoła możemy złożyć datek na bony żywnościowe dla potrzebujących na święta.
 10. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie ogłosiła konkurs: „Czytamy Hellera”. Szczegóły dotyczące konkursu są w gablocie oraz na stronie internetowej uczelni w aktualnościach. Swój udział można zgłaszać do końca kwietnia.
 11. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.
 12. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Czesław Aleksander, a także były dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie – Władysław Braty. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…