Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna Oktawę i Okres Wielkanocy w Kościele.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych będzie jak w każdą niedzielę.
  3. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w liturgii Wielkiego Tygodnia. Składamy podziękowanie służbie liturgicznej, zwłaszcza ceremoniarzom, DSM, wszystkim, którzy czytali słowo Boże, wykonującym śpiewy liturgiczne. Dziękujemy panu Andrzejowi Trybulskiemu oraz panu Markowi Łabno za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”, a także paniom z Caritas za pracę na rzecz potrzebujących.
  4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.30.
  5. We czwartek o godz. 18.00 będzie spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami w dolnym kościele.
  6. W piątek zapraszamy na „Spotkanie z Biblią” na godz. 19.00. Przynosimy swoją Biblię.
  7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego i święto patronalne Caritas. Na prośbę Księdza Biskupa Andrzeja Jeża za tydzień w niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona dla rodzin, które pod koniec marca zostały poważnie poszkodowane przez gwałtowne wichury.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Magdalena Stec-Reiner, Mieczysław Skorupa, Józefa Łozowska i Felicja Chłopicka. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…
  9. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii, sympatykom oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia:

Zakończyliśmy paschalną  wspinaczkę.
Przeszliśmy przez tajemnice Pana Jezusa umęczonego, pogrzebanego i zmartwychwstałego.
Święta paschalne stwarzają w nas na nowo dobro i piękno.
Niech piękno Ewangelii zostanie lepiej dostrzeżone i przyjęte przez nas wszystkich, abyśmy w duchu wolności i prawdy
rozwijali nasze człowieczeństwo i twórczo poszukiwali nowych dróg rozwoju naszej wiary.
Zechciejmy z głębokim zdumieniem i wdzięcznością przyjąć dary paschalne Jezusa zmartwychwstałego
– miłość, radość, pokój i nadzieję.

Niech Jezus zwycięski opromienia nasze życie osobiste i rodzinne.