III Niedziela Wielkanocna – 5 V 2019 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane przez miesiąc maj codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy wiernych, w tym grupy modlitewne oraz rodziców z dziećmi.
  2. W najbliższym tygodniu dzieci komunijne będą przeżywały Biały Tydzień.
  3. We środę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W tym dniu ks. Prałat Stanisław Gurgul obchodzi swoje imieniny. Jedna z intencji Mszy św. o godz. 18.00, zamówiona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Róże Żywego Różańca i Caritas będzie za ks. Prałata. Zapraszamy na tę Mszę św., po której na plebani będzie spotkanie dla grup i stowarzyszeń. Księdzu Prałatowi życzymy dużo zdrowia, siły, darów Ducha Świętego i dalszej gorliwości duszpasterskiej.
  4. W piątek będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii o godz. 19.00.
  5. Twórczemu Klubowi Seniora gratulujemy 5-lecia powstania. Zapraszamy na wystawę „Talenty odkryte”, która przedstawia 250 prac wykonanych w różnych technikach przez członków klubu, które możemy obejrzeć w Tarnowie w Galerii Sztuki „Hortar” przy ul. Legionów 32, od poniedziałku do piątku od godz. 9.00-17.00. Na szczególną uwagę zasługują sukienki Matki Bożej Częstochowskiej, które wpisują się w miesiąc maj. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy.
  6. W Tarnowie od 2011 roku powstaje hospicjum „Via spei”, które będzie realizowało opiekę hospicyjną na rzecz nieuleczalnie chorych. Jak dotąd dzięki wsparciu darczyńców zrealizowano 75% inwestycji. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. będzie zorganizowana zbiórka do puszek na ten cel.
  7. Przyszła Niedziela będzie przeżywana jako Niedziela Dobrego Pasterza i zarazem Światowy Dzień Modlitw o powołania. Składa będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  8. Za dwa tygodnie w sobotę 18 maja nasza Parafia wraz ze Stowarzyszeniem AD MAXIMAM organizuje czwarty FESTYN PARAFIALNY, na boisku szkoły przy ul. Bandrowskiego. Osoby oraz instytucje, które chciałyby wesprzeć naszą wspólną dla środowiska tarnowskiej Starówki inicjatywę prosimy o kontakt z duszpasterzami. Szczegóły festynu będą podane za tydzień.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, które znajdują się przy bocznym wyjściu z kościoła.
  10. W bieżącym roku przypada 200 rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, zasłużonego także dla rozwoju muzyki sakralnej. Dziś przypadają ogólnopolskie obchody upamiętniające rocznicę jego urodzin. Dlatego na zakończenie Mszy św. odśpiewamy pieśń liturgiczną „Ojcze z niebios” skomponowaną przez Stanisława Moniuszkę.