Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane przez miesiąc maj codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy wiernych, w tym grupy modlitewne oraz rodziców z dziećmi.
 2. We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła. W tym dniu o godz. 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
 3. We czwartek przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Andrzeja Jeża.
 4. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 5. W sobotę 18 maja na boisku szkoły przy ul. Bandrowskiego odbędzie się IV FESTYN PARAFIALNY, który organizuje nasza Parafia wraz ze Stowarzyszeniem AD MAXIMAM. W programie festynu będą występy dzieci, gry i zabawy dla dzieci i rodziców, konkurs plastyczny „Tarnów – moje miasto”, mecz piłki nożnej, losowanie nagród, przekąski i inne atrakcje. W ramach festynu będzie organizowana zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Czadu i Angoli. Szczegóły festynu podane są w gablocie. Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych.
 6. W parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej trwa tygodniowy odpust. Nasza parafia jest zaproszona w sobotę 18 maja na Mszę św. na godz. 18.30.
 7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klasy IV szkoły podstawowej będą przeżywały Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej.
 8. Dziś po Mszach świętych możemy złożyć datek do puszki na rzecz tarnowskiego hospicjum „Via spei”.
 9. Księdzu Jackowi Soprychowi, naszemu byłemu wikariuszowi, który obecnie jest przełożonym w Seminarium Duchownym dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.
 10. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę św. do katedry tarnowskiej w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 15.00. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie w Domu Parafialnym.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, które znajdują się przy bocznym wyjściu z kościoła.
 12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Antoni Gruszowski. Módlmy się za niego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z ogłoszeniem Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu,
Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych

                                              Drodzy Diecezjanie!

Przed 26 laty biskup Piotr Bednarczyk dokonał poświęcenia obrazu Świętej Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od tamtej pory stale rośnie liczba czcicieli św. Rity, którzy przybywają do Nowego Sącza, by przed Jej obrazem prosić o pomoc w beznadziejnych często po ludzku sprawach. Wiele osób zostało wysłuchanych, co poświadczają wpisy dokumentujące otrzymane cuda i łaski.
W związku z rozwijającym się kultem, odpowiadając na prośbę duchowieństwa oraz wiernych, zostanie erygowane w Nowym Sączu Sanktuarium Świętej Rity. Będzie to zarazem pierwsze w Polsce sanktuarium tej Świętej.
Bardzo gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, na uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Świętej Rity w niedzielę 19 maja br. o godz. 12.00, w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz a także przez Telewizję „Trwam”.

Wszystkim, którzy będą pielgrzymować do nowego Sanktuarium oraz całej rodzinie diecezjalnej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI