Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie przez miesiąc czerwiec o godz. 17.30.
  2. We środę możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych w kancelarii od godz. 17.00. O 17.15 rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zmiana tajemnic różańcowych litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W pierwszy piątek miesiąca księża udadzą się do chorych. O godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą o powołania do służby Bożej. Od godz. 16.00 spowiedź, o 17.00 Msza święta dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców, aby dbali o pierwszopiątkową spowiedź i Komunię św. swoich dzieci.
  4. W tygodniu w liturgii: w piątek przypada wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, w sobotę św. Jadwigi Królowej.
  5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. Klub Inteligencji Katolickiej i Archiwum Diecezjalne w Tarnowie w dniach od 3 do 6 czerwca organizuje DNI ABLEWICZOWSKIE poświęcone biskupowi Jerzemu Ablewiczowi. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 17.00 w sali Klubu, Rynek 24. Szczegóły są na plakacie oraz na stronie internetowej klubu.
  7. Radio RDN Małopolska i nasza parafia organizuje w sobotę 22 czerwca wyjazd do Chochołowa. W ofercie wyjazdowej są: pobyt na termach, zwiedzanie osady Chochołowskiej i muzeum oraz objazd po torfowiskach i wspólne ognisko. Zapisy u ks. Marcina Gryzło do 16 czerwca. Koszt 150 zł.
  8. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER zaprasza na wakacyjny wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny „Szlakiem Bałtyckich Latarni Morskich”, w dniach od 10-15.08. 2019 r. Biuro to oferuje także wyjazdy w wakacje do Włoch, Medjugorje, Lourdes, Fatimy, Grecji, Ziemi Świętej i innych miejsc kultu religijnego. Szczegóły w Biurze ITER przy ul. Urszulańskiej.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, które znajdują się przy bocznym wyjściu z kościoła.
  10. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczność śp. Leokadia Barnaś. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…