Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – 9 czerwca 2019 r.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się w Kościele okres wielkanocny. Za tydzień w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie przez miesiąc czerwiec o godz. 17.30. Zapraszamy.
  3. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego.
  4. We środę w kancelarii od godz. 17.00 będą porady prawne.
  5. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  7. W sobotę 15 czerwca przypada 7 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża.
  8. Za tydzień w niedzielę w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. W programie Msza św. o godz. 11.00, a następnie festyn rodzinny. Na to wydarzenie zaprasza rodziny ks. Biskup Andrzej Jeż.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, które znajdują się przy bocznym wyjściu z kościoła.

Komunikat w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2019

Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny! Jak podkreśla papież Franciszek, „Kościół jest rodziną rodzin, stale wzbogacającą życie wszystkich kościołów domowych” (AL, 87). Jednym z akcentów podkreślających wartość oraz piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać w Uroczystość Najświętszej Trójcy, tj. 16 czerwca br. w Starym Sączu. Rozpoczniemy o godz. 11.00 od Eucharystii sprawowanej na Ołtarzu Papieskim. W tym roku wydarzenie to zbiega się dokładnie z 20-tą rocznicą pobytu Patrona Rodzin św. Jana Pawła II w Starym Sączu oraz kanonizacji Matki Kingi. Jest to więc piękne podsumowanie pierwszego roku naszego diecezjalnego Synodu, pochylającego się nad duszpasterstwem małżeństw i rodzin.

Po Mszy świętej rozpoczniemy Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego – podobnie jak rok temu – będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcam, by na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego.

Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż