Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 r.

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie przez miesiąc czerwiec o godz. 17.30. Zapraszamy.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Brata Chmielowskiego.
  3. We środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych będzie o godz. 8.00 w górnym kościele, a godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej nr 25, Gimnazjum nr 7 i XX LO.
    We środę w kancelarii od godz. 17.00 możemy skorzystać z nieodpłatnych  porad prawnych. W czasie wakacji będzie przerwa w poradach prawnych.
  4. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30. Na Placu Katedralnym o godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta, na którą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych, służbę liturgiczną oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną.
  5. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie „Spotkanie z Biblią” przed wakacjami.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, które znajdują się przy bocznym wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się kolejny numer gazetki parafialnej „Maksymilian”.
  7. Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  8. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Kazimierz Zieliński. Módlmy się za niego. Dobry Jezu…