Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

15 Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 r.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.
2. Składka z przyszłej Niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy; we poniedziałek św. Bonawentury, we wtorek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, we środę św. Szymona z Lipnicy.
4. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu: we środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.
5. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych na przyległych parkingach naszego kościoła będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z uwagi na wspomnienie św. Krzysztofa patrona podróżujących, które przypada 25 lipca.
6. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium na Burku. Program odpustu jest umieszczony w gablocie. Jako parafia jesteśmy zaproszeni we wtorek 16 lipca na mszę św. o godz.18.00.Ponadto informujemy że 21 lipca w niedzielę o godz. 18.00 rozpocznie się nowenna w kościele na Burku, a następnie wyruszy procesja ulicami miasta, która zakończy się Mszą świętą.
7. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma świętego oraz czytania czasopism religijnych.
8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii śp. Wiktor Lazarek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu….