17 Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.
  2. W tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Marty, we środę św. Ignacego Loyoli.
  3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. We czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcamy do abstynencji w duchu ekspiacji za grzechy pijaństwa i pomocy wszystkim uzależnionym.
  5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się koronką do Miłosierdzia połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta.
  6. Od południa w piątek do północy w sobotę można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario” i przyjęcie komunii świętej.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.00.
  8. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie są prowadzone zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, od poniedziałku do piątku od godz. 16.30, przy kancelarii parafialnej.
  9. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i czasopism religijnych.
  10. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jerzy Ciężadło. Módlmy się za niego: Dobry Jezu, a nasz Panie…