Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

26 Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r.

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.
  2. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane w dzień powszedni i w niedziele o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej. Grupy i stowarzyszenia z parafii prosimy o prowadzenie nabożeństw i wpisanie się do grafiku w zakrystii.
  3. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata. W tym dniu po nabożeństwie różańcowym będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
  4. W piątek w stosownych godzinach księża udadzą się do chorych. O 15.00 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwa o powołania do służby Bożej. Od 16.00 spowiedź.

W piątek rozpoczniemy kolejny cykl tegorocznych spotkań z Biblią, które będą poświęcone Matce Bożej. Zapraszamy na spotkanie na godz. 19.00, które poprowadzi ks. prof. Piotr Łabuda na temat: „Narodzenie Maryi”.

  1. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.00.
  2. Ten tydzień bogaty będzie we wspomnienia świętych, i tak: we wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we środę Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
  3. Za tydzień w niedzielę przeżyjemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową z okazji kolejnej rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego, która miała miejsce 10 października 1982 roku w Rzymie. Uroczysta suma będzie o godz. 12.00. W czasie odpustu słowo Boże będzie głosił o. Robert Polypchuk z Zakonu Bernardynów, który pochodzi z Ukrainy i tam również pracuje w Żytomierzu. Po Mszy świętej przed kościołem będzie można złożyć datek na potrzeby kształcenia i utrzymania kleryków w seminarium zakonnym, w którym jest ekonomem. Ponadto w dzień odpustu przed kościołem będzie też możliwość zakupienia drobnych słodyczy.

W niedzielę 6 października odbędzie procesja różańcowa, która rozpocznie się o  godz.  19.00 przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ks. prof. Alojzy Drożdż, który był wykładowcą i rektorem WSD w Tarnowie i mieszkał kiedyś w naszej plebani w parafii oraz Andrzej Krzysztoforski. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…