28 Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert Chłopięcego Chóru Katedralnego „Pueri Cantores Tarnovienses”, który wpisuje się w obchody XXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
  3. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim wychowawcom i nauczycielom, pracownikom oświaty składamy najlepsze życzenia.
  4. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata.
  5. W tym tygodniu w liturgii we wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w piątek święto św. Łukasza, które jest patronalnym świętem Służby Zdrowia. Lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia życzymy dużo siły w posługiwaniu chorym.
  6. Następna niedziela będzie przeżywana jako Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.
  7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” warto przeczytać m. in.: o tegorocznym Dniu Papieskim, o postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w tym roku będzie beatyfikowany.