30 Niedziela Zwykła – 27 października 2019 r.

1. We czwartek zakończą się nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim grupom i osobom, które w październiku prowadziły nabożeństwa różańcowe.
  2. Przez cały listopad o godz. 17.15 będą modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. W piątki będzie to koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele o 17.15 – nieszpory, zaś w pozostałe dni tygodnia różaniec. Ponadto w niedziele w ciągu roku są wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 2 do 8 listopada Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiana w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.
  3. We środę w kancelarii parafialnej o godz. 17.00 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata.
  4. We czwartek w stosownych godzinach księża udadzą się do chorych.
  5. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po południu na Starym Cmentarzu, w Mościcach i Krzyżu o godz. 14.00 będzie Msza św. a następnie ok. 15.00 procesja i modlitwy za zmarłych. W naszym kościele o 17.15 będą nieszpory za zmarłych. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię świętą i odmówią modlitwę w intencjach Ojca Świętego, mogą codziennie uzyskać odpust zupełny. Stąd też przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy świętych.
  6. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Jest to także I sobota miesiąca, dlatego też na godz. 19.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Przynosimy lampiony.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Od dzisiejszej niedzieli cena „Gościa Niedzielnego” wynosi 6 zł. Do dzisiejszego numeru dołączony jest film DVD pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Przy bocznym wyjściu z kościoła są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać zmarłych, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.