34 Niedziela Zwykła – 24 listopada 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Dziś za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, lektorom i ceremoniarzom z naszej parafii i ich rodzinom dziękujemy za posługiwanie przy ołtarzu.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory za zmarłych połączone z „Wypominkami” na godz. 17.15. W sobotę zakończymy modlitwę za zmarłych – „Wypominki”.
  2. We środę o godz. 17.00 możemy w kancelarii skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata.
  3. We czwartek przypada 10 rocznica konsekracji biskupiej Biskupa Andrzeja Jeża.
  4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W tym dniu rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.
  5. Szkoła Podstawowa nr 25 przy ul. Bandrowskiego organizuje bezpłatne zajęcia warsztatowe dla dzieci sześcioletnich wraz z rodzicami, które odbywać się będą we środy w godzinach od 16.00-18.00. Spotkania będą dotyczyły różnych dziedzin: poznawanie zasad zdrowego żywienia, spotkań z bajkowymi postaciami, bezpiecznych zabawy w internecie, język angielski na wesoło. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę od 16.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.
  7. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne. Możemy nabyć książkę ks. prof. Piotra Łabudy pt. „Ewangelie od głoszenia do spisania”, a w zakrystii najnowszą płytę Chóru Katedralnego Puellae Orantes „Missa pro Patria” („Msza za Ojczyznę”).

—————————————————————-

INFORMACJA O III SESJI PLENARNEJ

W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidualnym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem.

Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.

Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej