I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, który będzie przeżywany pod hasłem: „Wielka Tajemnica wiary”. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, ministrantów, Dziewczęca Służbę Maryjną, scholę dziecięcą, dzieci komunijne, dzieci ze świetlicy parafialnej, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez Wydawnictwo „Małego Gościa Niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. Również przed Mszą świętą roratnią dzieci będą mogły pobrać przygotowane zapasowe lampiony. Prosimy rodziców o to, by na miarę możliwości zadbali o uczestnictwo dzieci w roratach.
  2. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.
  3. W poniedziałek, 2 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Siedziby Muzeum na ostatni wernisaż w tegorocznej edycji cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wystawa „Zatrzymane chwile ulotne” autorstwa Andrzeja Henryka Trybulskiego – w 50-lecie pracy twórczej i 75-lecie autora – pokaże oszczędną techniką przemijający czas, zatrzymane piękno już utraconego krajobrazu miasteczek o zabudowie drewnianej a również twarze spotkanych na drogach życia osób. One to właśnie zajmują szczególne miejsce i zainteresowanie w twórczości autora. Wstęp na wernisaż wolny.
  4. We środę o 17.15 rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której będzie zamiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. O godz. 19.00 będzie spotkanie dla rodziców Liturgicznej Służby Ołtarza i DSM w dolnym kościele.
  5. We czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z VII i VIII klasy szkoły podstawowej na Mszę świętą na godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź dla kandydatów. Po Mszy św. będą krótkie spotkania w małych grupach. Po Mszy św. będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas na plebanii.
  6. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele. Od 16.00 spowiedź święta. Prosimy rodziców, aby przypominali swoim dzieciom i młodzieży o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny podczas którego będzie odśpiewany Hymn ku czci Bogurodzicy „Akathistos”.
  8. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny. Umowna ofiara wynosi 5 zł. Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na wsparcie placówek, jakie prowadzi Caritas naszej diecezji. Przed kościołem możemy nabyć kartki świąteczne przygotowane przez wychowawców i dzieci ze świetlicy, są także kalendarze misyjne na nowy rok przygotowane przez ks. Piotra Skrabę, misjonarza z Czadu. W zakrystii możemy nabyć opłatki.
  9. Za tydzień niedziela będzie obchodzona jako Uroczystość Niepokalanego Poczęcia.
  10. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.