Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (II Niedziela Adwentu) – 8 grudnia 2019 r.

1. Dziś nieszpory będą celebrowane o godz. 17.30
  2. Zapraszamy do udziału w roratach, które celebrowane są w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy do bardziej licznego uczestnictwa osoby starsze, a szczególnie dzieci, do których są kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez Wydawnictwo „Małego Gościa Niedzielnego”.
  3. W poniedziałek przypadają imieniny ks. bpa Wiesława Lechowicza, który jest biskupem pomocniczym w naszej diecezji, a także delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
  4. We środę będzie w kancelarii parafialnej adwokat. Zainteresowanych prosimy o przybycie na godz. 17.00.
  5. We czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas na plebanii.
  6. W piątek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 19.00 zapraszamy na comiesięczne „Spotkanie z Biblią”, które poprowadzi ks. prof. Piotr Łabuda.
  7. Twórczy Klub Seniora zorganizował w naszym kościele wystawę pt. „Suknie dla naszej Matki”. Prezentowane prace obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej wykonane różną techniką są także formą podziękowania Panu Bogu za pięcioletnią opiekę nad klubem i rodzinami seniorów. Po Mszy świętej zachęcamy do oglądnięcia godnej uwagi wystawy.
  8. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny. Umowna ofiara wynosi 5 zł. Przed kościołem możemy nabyć kartki świąteczne przygotowane przez wychowawców i dzieci ze świetlicy, są także kalendarze misyjne na nowy rok przygotowane przez ks. Piotra Skrabę, misjonarza z Czadu. W zakrystii możemy nabyć opłatki.
  9. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy” i czasopisma dla dzieci.