Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 r.

  1. Dziś nieszpory będą celebrowane o godz. 17.30.
  2. Zapraszamy do udziału w roratach w dni powszednie na godz. 18.00.
  3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wieczorną rodziców z dziećmi komunijnymi, podczas której będzie poświęcenie medalików.
  4. We wtorek w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień raz w roku. Dla naszej wspólnoty jest to dzień 17 grudnia. Adoracja będzie od godz. 15.00 do 18.00. Zapraszamy na miarę możliwości do modlitwy. O godz. 15.00 adorację poprowadzą grupy i stowarzyszenia, następnie będzie modlitwa w ciszy. O godz. 17.15 będą Nieszpory Eucharystyczne. Dzieci, LSO i DSM zapraszamy na godz. 17.40 przed roratami na krótką adorację. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na plebanii.
  1. W środę od godz. 14.00 w kancelarii parafialnej będą rozdawane bony żywnościowe na święta, które organizuje Caritas naszej parafii. Na ten cel możemy złożyć datek do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym wyjściu z kościoła. W tym dniu od godz. 17.00 w kancelarii parafialnej będzie przyjmował adwokat. We środę Szkoła Podstawowa nr 25 przy ul. Bandrowskiego organizuje bezpłatne zajęcia warsztatowe dla dzieci sześcioletnich wraz z rodzicami  w godz. od 16.00-18.00. Będzie ono dotyczyło poznania tradycji świąt Bożego Narodzenia, robienia dekoracji świątecznych, poznawania śpiewu kolęd kolęd i pastorałek.
  2. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Za tydzień w niedzielę po południu w naszym kościele będzie adwentowa spowiedź przed świętami od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.
  4. Już dziś informujemy, że w niedzielę 29 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw, które organizuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Pod koniec tygodnia zostaną dostarczone zaproszenia do małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-rocznicy ślubu i co kolejne 5 lat. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten Jubileusz, to prosimy o kontakt z duszpasterzami.
  5. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny. Za małe świece umowna ofiara wynosi 5 zł, zaś duże 12 zł. Przed kościołem możemy nabyć kartki świąteczne oraz stroiki przygotowane przez wychowawców i dzieci ze świetlicy; kalendarze misyjne. W zakrystii możemy nabyć opłatki.
  6. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy” i czasopisma dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Ola i Jaś”. Za tydzień ukaże się gazetka parafialna „Maksymilian”.