Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019 r.

 1. Dziś po południu będzie spowiedź parafialna w godzinach od 14.00 do 19.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. O 17.30 będą nieszpory.
 2. W poniedziałek księża w stosownej porze udadzą się do chorych przed świętami. Wieczorem podczas Mszy św. o godz. 18.00 zastęp Związku Harcerzy Rzeczypospolitej, który ma swoje spotkania w naszej parafii przyniesie światło betlejemskie. Jutro i we wtorek do południa możemy je zabrać do naszych domów.
 3. We wtorek wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii
  o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00. Składka w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 4. W środę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. We czwartek drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze św. będą według porządku niedzielnego. W piątek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. będzie poświęcenie wina.
 5. Dziękujemy za wsparcie akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziękujemy za dary złożone do skarbony, dary indywidualne przeznaczone na bony na święta dla potrzebujących. Dziękujemy paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za poświęcony czas i pracę charytatywną.
 6. Są jeszcze do nabycia opłatki oraz świece na stół wigilijny. Przed kościołem możemy nabyć stroiki na stół i na groby, które rozprowadza Stowarzyszenie „Ad maximam”.
 7. Za tydzień w niedzielę 29 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw. Prosimy Jubilatów, którzy obchodzą rocznicę ślubu, by przyszli do kościoła 15 minut wcześniej, gdzie zajmą z przodu stosowne miejsca. Podczas Mszy św. będzie miał obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do tego, aby na tę uroczystość do wspólnej modlitwy i świętowania zaprosić swoje rodziny. W zakrystii możemy odebrać zaproszenia, pozostałe będą dostarczone do domów.
 8. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.
  Z uwagi na święta wydanie „Gościa niedzielnego” ma podwójny numer, i jest w cenie 10 zł. Znajduje się w nim tekst obrzędu Wigilii, a także dodatek – „List Apostolski Ojca Świętego Franciszka o znaczeniu i wartości żłóbka”. Jest także nowy numer biuletynu „Maksymilian”, w którym znajduje się terminarz wizyty duszpasterskiej, która rozpoczniemy po świętach w sobotę. Umowna cena gazetki wynosi 5 zł.
 9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Marcin Mizera. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…