Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

  1. Dziś zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich chętnych do domu katechetycznego na godz. 16.00 na jasełka pt. „Oratorium – Święta leśna noc”, które przygotowała grupa seniorów z chóru „Polihymnia” z naszej parafii wraz z dziećmi z Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN. Nieszpory będą o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii we wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, we środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w piątek wspomnienie św. Jana Bosco.
  3. We środę o godz. 17.00 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych adwokata, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny na godz. 19.00, który będzie w dolnym kościele przed obrazem Matki Bożej Łaskawej Królowej Korony Polskiej.
  5. Księdzu Prałatowi Stanisławowi Gurgulowi, który w tym tygodniu w piątek 31 stycznia obchodzi swoje 93 urodziny składamy najlepsze życzenia – dużo zdrowia, sił i radości z posługi kapłańskiej. Życzenia składamy także ks. Prałatowi Bolesławowi Margańskiemu, który w tym samym dniu obchodzi swoje imieniny.
  6. Radio RDN Małopolska wraz z nasza parafią, organizuje zabawę karnawałową dla par małżeńskich w karczmie „Dolina Pstrąga” w Machowej, która odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału 22 lutego. Bilety w cenie 130 zł od osoby. Można je nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej przy zapisie. W tej cenie istnieje możliwość dojazdu i powrotu autokarem.
  7. 8 lutego w sobotę, w drugim tygodniu ferii w godzinach 13.00-15.00 w domu katechetycznym zorganizowane będą dodatkowe zajęcia z robotyki dla kolejnej grupy dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Szczegóły są na plakacie w gablocie.
  8. Za tydzień w niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które przeżywane jest w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. W naszych modlitwach będziemy polecać Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, które posługują na terenie naszej parafii.
  9. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.