VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.30.
  2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne od godz. 16.00, które zakończy się nieszporami eucharystycznymi o godz. 17.15.
    W poniedziałek zapraszamy Róże Żywego Różańca Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. We wtorek na godz. 16.45 zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, DSM, LSO, młodzież z grupy apostolskiej i przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Najbliższa środa będzie przeżywana jako Środa Popielcowa, która rozpocznie w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze święte będą w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o 17.00 i 18.00. W tym dniu staramy się zachować post ścisły, który dotyczy osób od 18 do 60 roku życia (trzy posiłki w ciągu dnia i jeden do syta) i abstynencję od pokarmów mięsnych. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona będzie na cele charytatywne, jakie prowadzi Caritas naszej diecezji.

We środę o godz. 22.00 w kościele św. Józefa przy ul. Dwernickiego 1 rozpoczną się nocne Rekolekcje Wielkopostne dla Mężczyzn. Szczegóły są na afiszu w gablocie.

1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W piątki odprawiana będzie droga krzyżowa o godz. 17.00, zaś gorzkie żale niedzielę o godz. 16.30. Za udział w gorzkich żalach i drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. We czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców wraz z kandydatami do bierzmowania z VIII klasy szkoły podstawowej. Bierzmowanie młodzież przyjmie w Katedrze 3 marca.
  3. Twórczy Klub Seniora zaprasza we wtorek i czwartek w godzinach od 10.00 do12.00 na wystawę Pani Izabelli Skalskiej.
  4. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.
  5. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Zofia Mikrut. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…