IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

1. Przypominamy, że Msze św. w naszym kościele odbywają się według dotychczasowego porządku, w dzień powszedni i w niedzielę, przy zachowaniu zasad podanych w dekrecie Księdza Biskupa na czas zagrożenia epidemicznego, a więc w liczbie wiernych do 50 osób.
2. W Wielkim Poście zostało zawieszone nabożeństwo drogi krzyżowej i gorzkich żali, dlatego też zachęcamy do prywatnego ich odprawiania.
3. W dni powszednie codziennie trwa indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w godzinach od 17.00-18.00 z możliwością spowiedzi.
4. Kancelaria parafialna nie będzie czynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i z księdzem dyżurnym.
5. We wtorek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czterech męczenników: bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego, ks. Jana Czubę, kl. Roberta Gucwę i s. Czesławę Lorek.
6. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przeżywana będzie jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 możemy podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy.
7. Organizacje tarnowskie organizują akcję „Ciepły posiłek dla seniora i zakupy dla seniora”. Szczegóły na plakacie.
8. Obok prasy katolickiej są wystawione baranki i paschaliki. Ofiarę w wysokości 6 zł. można wrzucić do skarbony.
9. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Antoni Guśtak. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…