Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy do udziału rodziny, młodzież i dzieci.
  2. W tygodniu w liturgii we czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, jednego z patronów Polski. Jest to dzień imienin biskupa Andrzeja Jeża, którego będziemy polecać w modlitwie.
  3. W najbliższą środę 13 maja, zostanie ponownie otwarty sklep „Radiowe Dzieło Miłosierdzia”, znajdujący się naprzeciw naszego kościoła. W nowym bogatym asortymencie, będzie można nabyć wyroby klasztorne wspierając przy tym wspólnoty różnych zgromadzeń, a także zdrowe i ekologiczne produkty regionalne.
  4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  5. Mając na uwadze aktualne wytyczne władz państwowych na czas epidemii, w liturgii w naszym górnym kościele może uczestniczyć 30 osób. Jednocześnie w dolnym kościele, które ma łącze przez głośniki z górnym kościołem może przebywać 15 osób. Zatem 45 osób może równocześnie uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwach.
  6. Informujemy, że w naszej parafii I Komunia święta dzieci odbędzie się w sobotę 20 czerwca w dwóch grupach o godz. 11.00 i 13.00. A jeśli będzie to możliwe, to dzieci będą miały Mszę świętą komunijną tylko o godz. 11.00.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, jak również do skarbony w ciągu tygodnia i na konto parafialne na utrzymanie kościoła przez tych, którzy korzystają z możliwości dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej.
  8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. ks. Mateusza Szyszkę, który 8 lat był w naszej wspólnocie parafialnej. Księdzu Mateuszowi dziękujemy za posługę duszpasterską, za pogodę ducha jaką posiadał mimo choroby i swoich fizycznych ograniczeń. Polecajmy Go Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…