Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy do udziału rodziny, młodzież i dzieci.
  2. W tygodniu w liturgii we wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej. We wtorek przypada także Dzień Matki.
  3. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. Mając na uwadze aktualne wytyczne władz państwowych na czas epidemii, w liturgii w naszym górnym kościele może uczestniczyć 50 osób, w dolnym kościele 15 osób.
  5. W sobotę 30 maja w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie odbędą się święcenia prezbiteratu 20 diakonów. Za każdego z nich dziękujmy Bogu i polecamy ich w serdecznej modlitwie, by owocne było ich kapłańskie posługiwanie.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę na utrzymanie kościoła i parafii. Tym, którzy korzystają z możliwości dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej dziękujemy za ofiary składane do skarbony w ciągu tygodnia i na konto parafialne.
  7. Odpowiadając na potrzeby duchowe wiernych, ks. Biskup Andrzej Jeż swoim zarządzeniem dopuszcza możliwość organizowania spotkań formacyjnych dla grup parafialnych przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe w związku ze stanem epidemii. Odpowiednim miejscem na tego rodzaju spotkania może być kościół.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Bogdan Jakubiak. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…