Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

1. W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, ks. Biskup Andrzej Jeż swoim zarządzeniem, od jutra 1 czerwca odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę, z której mogą skorzystać według uznania: osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19. Znosi również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów.
  2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa, które będą celebrowane codziennie o godz. 17.30.
  3. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Od 1 czerwca będzie czynna kancelaria parafialna.
  4. We środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca rozpocznie się o godz. 17.15. We czwartek przypada Uroczystość Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W pierwszy piątek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o powołania do służby Bożej. Od godz. 16.00 spowiedź. Po okresie dyspensy od uczestnictwa we Mszy św., z której wielu z nas korzystało, zachęcamy dzieci, młodzież i osoby starsze do odprawienia spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny na godz. 19.00.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy i kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.
  9. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Krystyna Cieśla. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…