UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7 czerwca 2020 r.

1. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  3. We środę spotkanie dla dzieci komunijnych z rodzicami będzie o godz. 18.30.
  4. We czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Decyzją ks. Biskupa Andrzeja Jeża w tym roku nie będzie głównej procesji ulicami miasta Tarnowa. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie taki jak w niedzielę.
  5. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W tym dniu przypada w liturgii wspomnienie bł. ks. Romana Sitki, w sobotę św. Antoniego z Padwy.
  6. Domy rekolekcyjne naszej diecezji, takie jak Gródek nad Dunajcem, „Opoka” w Starym Sączu, Willa „Pogoń” w Krynicy Zdroju, dom w Ciężkowicach i inne oferują wypoczynek dla rodzin w czasie wakacji. Swoją ofertę wakacyjnych wyjazdów ma także Diecezjalne Duszpasterstwo Turystyczno-Pielgrzymkowe ITER. Więcej szczegółów na afiszu w gablocie i na stronach internetowych. W gablocie znajduje się także informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, które poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.
  7. W tym roku 25-lecie święceń kapłańskich obchodzi ks. Krzysztof Orzeł. Z tej okazji życzymy ks. Krzysztofowi dużo zdrowia, Bożych darów, radosnej i owocnej posługi kapłańskiej.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na konto parafii. Za tydzień w II niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.
  10. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Joanna Tarkowska. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…