XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.
  2. We środę przypada święto św. Marii Magdaleny; we czwartek św. Brygidy, patronki Europy; w piątek św. Kingi, patronki diecezji; i w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
  3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu.
  4. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy pielgrzymi spotykają się na Jasnej Górze. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.
  5. Za tydzień w niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po Mszach świętych będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
  6. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.
  7. Pomódlmy się za zmarłego z naszej parafii w minionym tygodniu śp. Pawła Bartosika: Dobry Jezu…