XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 r.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.
  2. We środę przypada wspomnienie św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli.
  3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu.
  4. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.
  5. W sobotę od południa do północy w niedzielę można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario” i przyjęcie Komunii świętej. Odpust ten został ustanowiony przez papieża na prośbę św. Franciszka, który wybudował w Asyżu małą kaplicę poświęconą Matce Bożej Anielskiej, zwaną Porcjunkulą, co oznacza drobną część.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.00.

1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: Roman Zbylut, Jan Houda i Leokadia Krawczyk. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…
  2. Po Mszy św. po odśpiewaniu jednej zwrotki pieśni, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, odmówimy modlitwę z prośbą o błogosławieństwo dla kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ks. Krzysztofowi Orłowi, który prowadzi diecezjalne duszpasterstwo pielgrzymkowo-turystyczne z okazji imienin składamy najlepsze życzenia.