Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

  1. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.
  2. W tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek św. Klary.
  3. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, patrona naszej parafii. W tym dniu zachęcamy do udziału we Mszy świętej, zwłaszcza grupy modlitewne naszej parafii. Po Mszy świętej porannej i wieczornej odmówimy litanię do św. Maksymiliana. Msza św. wieczorna będzie z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Odpust ku czci patrona naszej parafii przeżyjemy 11 października, w rocznicę jego kanonizacji.
  4. W sobotę będziemy przezywać obowiązkową Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
  5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.30. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER w Tarnowie prowadzi zapisy na Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, która planowana jest w dniach 16-17 sierpnia. W programie również Polańczyk, Solina i Sanok. Zapisy trwają do najbliższego wtorku. Ponadto organizowana jest Pielgrzymka do Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej, w dniach 22-23 sierpnia. W programie również zwiedzanie Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie, Jelenia Góra i Karpacz. Zapisy do najbliższego piątku. Informacje szczegółowe w Biurze ITER.
  7. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.