Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020 r.

 1. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Od jutra zaczyna się Tydzień Maryjny w Parafii Katedralnej. Nasza parafia zaproszona jest na poniedziałek 14 września na Mszę św. na godz. 18.00. Szczegółowy program odpustu znajduje się w gablocie.
 3. W dniach od 18-20 września nasza parafia wraz z diecezjalnym radiem RDN Małopolska organizuje wyjazd śladami katedr, cerkwi i historii Zamościa i Roztocza. Zapisów możemy dokonać w zakrystii, w kancelarii, w sekretariacie, a także telefonicznie. Na plakacie w gablocie umieszczone są szczegółowe informacje.
 4. Ks. Marcin Gryzło został oddelegowany do pracy w Radiu RDN i przestał pełnić funkcje wikariusza i katechety. Został także skierowany na studia dziennikarskie na UPJPII do Krakowa na kierunek Dziennikarstwa
  i Komunikacji Społecznej. Pozostaje nadal w naszej parafii i będzie pomagał duszpastersko. Księdzu Marcinowi dziękujemy za gorliwą posługę i życzymy twórczej pracy w radiu.
 5. Realizując hasło roku duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”, który skupia się na tematach związanych z Eucharystią przez ostatni rok na ekranie w naszym kościele przeczytaliśmy całą encyklikę Jana Pawła II o Eucharystii. Od dzisiejszej niedzieli będziemy zapoznawać się treścią listu apostolskiego Jana Pawła II „Dies Domini” – o świętowaniu niedzieli.
 6. Dziękujemy bardzo za zachowanie w kościele stosownych przepisów sanitarnych związanych z pandemią. Z uwagi na wspólne dobro, Komunię świętą od strony zakrystii przyjmujemy do ust, w pozostałych miejscach kościoła na rękę.
 7. Od połowy września chcemy, by swoją działalność rozpoczęła świetlica parafialna prowadzona przez Stowarzyszenie AD MAXIMAM. Świetlica będzie prowadzona przy uwzględnieniu rekomendacji Ministerstwa Zdrowia odnoście prowadzenia placówek publicznych w okresie pandemii. Zapisy dzieci będą od poniedziałku w godzinach od 16.00-18.00.
 8. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i czasopism religijnych.
 9. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Wiesław Mularski. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…