Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2020 r. Odpust parafialny

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.15.
  2. We środę w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych adwokata.
  3. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem możemy złożyć datek do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, który przeznaczony jest na stypendia dla niezamożnej młodzieży uczącej się w szkole średniej i studiującej.
  5. Przy bocznym wyjściu z kościoła do naszej dyspozycji są czasopisma religijne. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” jest załączony film „Ziemia Maryi”. Jest także nowy numer gazetki parafialnej „Maksymilian” w cenie 5 zł, przy bocznym wyjściu z kościoła i przed kościołem.
  6. W dobie koronawirusa bardzo trudne czasy nastały w Ziemi Świętej w Palestynie wśród chrześcijan. Mieszkańcy Betlejem bardzo dotkliwie odczuwają ten trudny czas, z uwagi na puste sklepy, zamknięte hotele i warsztaty produkujące dewocjonalia. Polskie Siostry Elżbietanki, które prowadzą sierociniec w Betlejem zwracają się z prośbą o pomoc materialną, by mogły nadal prowadzić swoje dzieło. Dlatego też przed kościołem w dzisiejszą niedzielę i następne niedziele, możemy wesprzeć siostry przez zakup różańców z drzewa oliwnego, jakie wykonały wraz z dziećmi. Umowna ofiara za różaniec wynosi 10 zł.
  7. Nasza parafia jest zaproszona na noc czuwania do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie w sobotę na godz. 24.00.
  8. Księdzu Jackowi Soprychowi, rektorowi WSD w Tarnowie składamy serdeczne podziękowanie za wygłoszone dziś słowo Boże.
  9. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Janina Klich. Módlmy się za nią: Dobry Jezu… .
  10. W celu uzyskania odpustu zupełnego odmówmy jeszcze stosowne modlitwy. Po spełnieniu warunków, jakimi są Komunia św., Wyznanie wiary, które złożyliśmy w czasie Mszy św. i wykluczenie przywiązania się do jakiegokolwiek grzechu, pomódlmy się jeszcze w intencjach Ojca świętego: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… .