Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele, a tym samym modlitwy za misjonarzy. Dziś także z uwagi na wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty przypada święto patronalne Służby Zdrowia. Lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia życzymy dużo siły w troskliwym posługiwaniu chorym, szczególnie w trudnym czasie pandemii.
  2. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej. Jeśli nie mamy możliwości uczestnictwa w nabożeństwach, zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach.
  3. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza pracodawców i przedsiębiorców w poniedziałek na Mszę św. na godz. 18.00, po której będzie spotkanie na plebanii.
  4. We czwartek 22 października przypada w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II. Na datę liturgicznego wspomnienia wybrany został dzień, który przypada w rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża.
  5. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a także na sierociniec w Betlejem. W zakrystii możemy jeszcze nabyć różańce z Ziemi Świętej.
  7. Biorąc pod uwagę nowe przepisy państwowe i nowy dekret ks. Biskupa Andrzeja Jeża w związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19, w naszym górnym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 60 osób, na chórze 10 osób, a w dolnym kościele 25 osób. W niedziele zapraszamy także do dolnego kościoła, gdzie jest łącze przez głośniki z górnym kościołem i tam również jest udzielana Komunia święta.
  8. W naszej wspólnocie parafialnej witamy bardzo serdecznie ks. Stefana Korendij, który pochodzi z Ukrainy z archidiecezji lwowskiej. Przez najbliższy rok będzie posługiwał wśród nas jako pomoc duszpasterska. Księdza Stefana obejmujemy naszą życzliwością i życzymy Mu, by dobrze wśród nas się czuł oraz dobrej, owocnej i twórczej posługi kapłańskiej.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Przy gazetach możemy zabrać kartki na wypominki za zmarłych.
  10. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności Mieczysław Gawlik. Módlmy się za niego: Dobry Jezu… .