Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

34 Niedziela Zwykła – 22 listopada 2020 r. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Dziś za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi przed Najświętszym Sakramentem – co za chwilę uczynimy – możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, lektorom i ceremoniarzom z naszej parafii i ich rodzinom dziękujemy za posługiwanie przy ołtarzu.
  2. Dziś zapraszamy na nieszpory za zmarłych połączone z „Wypominkami” na godz. 17.15.
  3. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. W sobotę przypada 11 rocznica konsekracji biskupiej Biskupa Andrzeja Jeża.
  5. W naszej parafii chcemy, na ile to możliwe zorganizować pomoc dla osób starszych, zwłaszcza emerytów, którzy potrzebują odwiedzin i pomocy w robieniu zakupów. Gdyby takie osoby w naszym sąsiedztwie w dyskretnej rozmowie wyraziły na to zgodę, to prosimy o kontakt z duszpasterzami.
  6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. W Adwencie będą rozprowadzane świece na stół wigilijny.
  7. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne.
  8. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Romuald Tracz. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…