III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

Komunikat w związku z nominacją nowego biskupa pomocniczego ks. Artura Ważnego (pobierz plik)

1. Dnia 8 grudnia br. papież Franciszek postanowił, że obecny rok duszpasterski będzie obchodzony jako Rok Świętego Józefa. W związku z obchodami tego roku będziemy mogli zyskiwać odpusty pod zwykłymi warunkami (tj. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna, modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego i wola wyzbycia się przywiązania do wszelkiego grzechu). Penitencjaria Apostolska określiła okoliczności, dzięki którym możemy zyskać odpusty, takie jak: półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej; udział w jednym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o św. Józefie; uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy; odmówienie różańca w rodzinach i przez narzeczonych; modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa za tych, którzy szukają pracy oraz o to, aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna; odmówienie litanii do św. Józefa, modlitwa w intencji Kościoła prześladowanego oraz ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.
  2. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.
  3. We środę o godz. 17.30 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    W tym dniu rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana przez kolejne dni o godz. 17.45. We środę na roraty zapraszamy młodzież z klasy VII i VIII szkoły podstawowej, a po Mszy św. będą spotkania w grupach w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  4. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny. Umowna cena małej świecy wynosi 6 zł. Są także kartki świąteczne przygotowane przez wychowawców i dzieci ze świetlicy. W zakrystii możemy nabyć opłatki.
  6. Za tydzień w IV Niedzielę Adwentu po południu w naszym kościele będzie spowiedź parafialna przed świętami od godz. 14.00-18.00 z półgodzinną przerwą od godz. 16.00. W poniedziałek 21 grudnia od godz. 9.00, księża udadzą się do chorych przed świętami. Prosimy zgłaszać chętne osoby.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. W tym tygodniu w ramach „Wizyty kolędowej bez kapłana” zapraszamy na Msze św. na godz. 18.00 parafian z następujących ulic:

Poniedziałek (14 grudnia) – ul. Bema 18,22,24,26,28, 15,25,29,31
Wtorek (15 grudnia) – ul. Urszulańska (numery parzyste i nieparzyste)
Środa (16 grudnia) – ul. Limanowskiego (numery parzyste i nieparzyste)
Czwartek (17 grudnia) – ul. Drużbacka 1-3 i domy jednorodzinne, ul. Towarowa
Piątek (18 grudnia) – ul. Narutowicza 5,7,7a,7 b, 9, 11,13
Sobota (19 grudnia) – ul. Narutowicza 10,18,20,22

1. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Wiesław Boduszek. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…