Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

  1. Dziś po południu będzie spowiedź parafialna w godzinach od 14.00 do 19.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. O 17.30 będą nieszpory.
  2. W poniedziałek od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych. Od godz. 14.00 w kancelarii parafialnej będą rozdawane bony żywnościowe na święta, które organizuje Caritas naszej parafii. Na ten cel możemy złożyć datek do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym wyjściu z kościoła. W poniedziałek podczas Mszy św. roratniej o godz. 18.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
  3. We środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej przyniosą Światełko Betlejemskie, które będziemy mogli zabrać do swoich domów.
  4. We czwartek wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie Wieczerzę Wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Zapraszamy na Mszę Pasterzy-Pasterkę na godz. 24.00.
  5. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W sobotę, w drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Prosimy, aby w tych dniach świątecznych począwszy już od Pasterki, uczestnicy liturgii zajmowali również miejsca w dolnym kościele, gdzie będzie podana Komunia święta.
  6. Dziękujemy za wsparcie akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziękujemy paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za poświęcony czas i pracę charytatywną.
  7. Są jeszcze do nabycia opłatki, świece na stół wigilijny i kartki świąteczne.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” jest osobno dołączony tekst obrzędu Wigilii.
  9. W tym tygodniu w ramach „Wizyty kolędowej bez kapłana” zapraszamy na Msze św. na godz. 18.00 parafian z następujących ulic:

Poniedziałek (21 grudnia) – ul. Bema 10,18,20,22
Wtorek (22 grudnia) – ul. Spytka (cała) i ul. Rzeczna

  1. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Anna Zbrożek i Zofia Tyrka. Módlmy się za nich: Dobry Jezu…