III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 r.

Komunikat w związku ze święceniami biskupimi
nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!

W sobotę 30 stycznia br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Artura Ważnego. Uroczysta Msza święta, połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i związane z nią ograniczenia, nie będzie możliwy udział dużej grupy wiernych w uroczystości święceń. Dlatego też zachęcam do łączności za pośrednictwem Telewizji Trwam oraz diecezjalnego Radia  RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, które będą transmitować to wydarzenie. Jeszcze raz proszę Was gorąco o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania. Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  3. We środę o godz. 17.30 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. Za tydzień w niedzielę 31 stycznia ks. Prałat Stanisław Gurgul będzie obchodził swoje 94 urodziny. Msza św. za ks. Prałata zostanie odprawiona o godz. 12.00, z intencji parafian.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.