VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
  2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne od godz. 16.00, które zakończy się nieszporami eucharystycznymi o godz. 17.15. W poniedziałek zapraszamy Róże Żywego Różańca Caritas, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. We wtorek na godz. 16.45 zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, DSM, LSO, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Postarajmy się w tych dniach o to, by znaleźć chwilę czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Najbliższa środa będzie przeżywana jako Środa Popielcowa, która rozpocznie w Kościele okres Wielkiego Postu. Msze święte będą w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o 17.00 i 18.00.
  4. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W piątki odprawiana będzie droga krzyżowa o godz. 17.00, zaś gorzkie żale niedzielę o godz. 16.30. Za udział w gorzkich żalach i drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Stefan.
  5. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa stałe: we środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.
  6. Za tydzień 22 lutego o godz. 19.00 w Parafii Katedralnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisów można dokonać w kancelarii parafii lub telefonicznie. Kurs ten dedykowany jest dla par narzeczonych.
  7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej znajdują się na stronie internetowej szkoły.
  8. Centrum Wsparcia Bezpieczna Przystań w Parku Sanguszków w Tarnowie oferuje bezpłatne pobyty dla osób starszych lub niesamodzielnych oraz pomoc opiekunek medycznych w domu. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie www.biezpiecznaprzystan.pl lub pod numerem telefonu 14 688 00 43.
  9. W dni powszednie z uwagi na trudności związane z posługą kapłana w konfesjonale, prosimy korzystać ze spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą.
  10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.