I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

1. Zapraszamy dziś na gorzkie żale na godz. 16.30.
  2. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W piątki odprawiana jest droga krzyżowa o godz. 17.00, zaś gorzkie żale niedzielę o godz. 16.30.
  3. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa stałe: we środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30, w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.
  4. Jutro 22 lutego o godz. 19.00 w Parafii Katedralnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisów można dokonać w kancelarii parafii lub telefonicznie. Kurs ten dedykowany jest dla par narzeczonych.
  5. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Tarnowie, która znajduje się na terenie naszej parafii przy ul. Bandrowskiego, ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej znajdują się na stronie internetowej szkoły.
  6. Ze względu na to, że ks. Prałat na razie nie celebruje Mszy świętych i w związku z tym powstałe trudności z posługą kapłana w konfesjonale, przypominamy, że w dni powszednie możemy skorzystać ze spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. Również z tego powodu prosimy, aby z większym wyprzedzeniem zamawiać intencje Mszy świętych.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.